Sepetiniz

MANİFESTOMUZ 

Sürdürülebilirliğin şart olduğu bir dünyada, yolculuğumuza sıfır atık politikasıyla başladık. Misyonumuzu uygularken önceliğimiz, sürdürülebilir ve etik üretim ile toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmak. Keşfetmenin sonsuz olduğuna inanırken sorumlu bir gelecek oluşturmak için dayanıklı ürünler üretmenin peşindeyiz.

ÖZEL ÜRETİM İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAKLAŞIMIMIZ

Yerli üretimin çevre dostu ve sayısız faydası olduğunu düşünerek İstanbul'daki atölyemizde her bir parçayı el işçiliği ile müşterilerimize özel, tek tek üretiyoruz. Bu sistem ile fazla üretimi engelleyerek karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Dayanıklı kumaşlarımız sayesinde seçici olurken, yüksek standartlarımızı karşılamak için Oeko-Tex sertifikalarına sahip bağımsız Türk üreticilerle işbirliği yapıyoruz.

YENİDEN KULLANIM & GERİ DÖNÜŞÜM

Geri dönüşümün gücüne inanıyor, ölü stok kumaşlarımızı orijinal bir ürüne dönüştürerek Bebek Mağazamızda satışa sunuyoruz.

KATKILARIMIZ

Çabalarımız, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratacak adımlar atmak için. Bu etkilerin yolunda hayırseverlik etkinliklerinde yer almak, moda yarışmalarında mentör olarak görev almak, zanaatkar kadınlara teşvikte bulunmak attığımız adımlardan yalnızca birkaçı.

PARAISO UPCYCLE YARIŞMASINDAKİ ROLÜMÜZ

Normaillot olarak, ikincisi düzenlenen Paraiso Upcycle Challenge'ın galibi Raquel Zerbib'e gururla mentörlük yaptık. Uluslararası mayo ve spor giyim tasarımcılarının ölü stok kumaşlarını geri dönüştüren proje, The Upcycle Project ve Paraiso ile ortaklaşa oluşturulan ulusal bir tasarım yarışması aracılığıyla sürdürülebilirlik anlayışını geliştirmeyi amaçlıyor.

NAKED HEART VAKFI'NDAKİ ROLÜMÜZ

Normaillot olarak Naked Heart Foundation, 2020 Riviera etkinliğinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. 2004 yılında Natalia Vodianova tarafından kurulan bu vakfın temel amacı, özel ihtiyaçları olan ve engelli bireylere yönelik daha kucaklayıcı bir anlayış yaratmak.

TÜRK TASARIM MARKALARI İLE İŞ BİRLİKLERİMİZ

"Normaillot Union" adlı bir girişimle web sitemizde, İstanbul mağazamızda ve sosyal medya hesaplarımızda farkındalık yaratarak Türk işletmelerini ve tasarımcılarını tanıttık.

Sınırlı sayıda üretim prosedürümüzle sürdürülebilir bir yaklaşımı teşvik ediyoruz. Eşsiz bir ürün yapısına sahip 18 farklı Türk markası, Normaillot için özel tasarımlar yarattı. Tasarımcıların her biri, el dokuması materyaller kullanmak, sürdürülebilir koleksiyonlara sahip olmak ya da resim yapmak gibi farklı tarzlara ve amaçlara odaklanıyor.

MAKROME KOLEKSİYONLARI

Yerel ekonomiye yatırım yapmak ve kadın emeğini desteklemek önemli değerlerimiz arasında yer alıyor. Tamamı makrome ürünlerden oluşan "The Fruit Shop" koleksiyonumuz, doku açısından zengin, modern ve rafine makrome plaj giyim ürünlerini sergilerken Türk zanaatkar kadınlarını destekliyor.